تکنولوژی

تصویر روز نجوم ناسا 10 ژوئن 2023: مریخ با کندوی عسل!

ماه ژوئن برای عاشقان آسمان بسیار جالب خواهد بود! مریخ و زهره پس از غروب خورشید به تدریج در غرب آسمان به یکدیگر نزدیک می شوند. در مجاورت این شگفتی های آسمانی، ستاره آبی-سفید شگفت انگیز معروف به Regulus قرار دارد که به عنوان قلب صورت فلکی شیر، شیر عمل می کند. همچنین به آرامی و به تدریج از 30 تا 22 خرداد ماه هلال ماه از این منطقه از آسمان عبور می کند و در غروب روز 31 خرداد منظره دیدنی خاصی را ایجاد می کند.

تصویر روز نجوم ناسا امروز تصویری خیره کننده از سیاره سرخ مریخ در نزدیکی ستارگان خوشه باز مسیه 44 است. در این ماه، آسمان عصر سیاره زمین نیز مریخ و زهره را به عنوان مهمانان برجسته آسمانی نشان خواهد داد. پس از غروب خورشید، این دو جرم آسمانی در غرب آسمان به شدت خواهند درخشید.

و اکنون، در حالی که مریخ از میان صورت فلکی سرطان سرطان می‌گذرد، این صحنه توسط رولاندو لیگستری، عکاس نجومی در 3 ژوئن ثبت شد.

مریخ که با رنگ زرد دیده می شود، حدود 17 دقیقه نوری با ما فاصله دارد. ناسا توضیح داد که در 12 یا 13 ژوئن، نوبت زهره خواهد بود که به خوشه کندوی زنبور عسل نزدیکتر شود. با این حال، درخشندگی نور زهره می‌تواند مشاهده ستارگان کاسه‌ای را بدون کمک ابزارهای دیگر دشوار کند.

توضیح ناسا درباره خوشه کندو

خوشه کندوی عسل، مجموعه ای قابل توجه از ستاره ها، تنها 600 سال نوری از ما فاصله دارد. ناسا توضیح داد که ستارگان آن به طور قابل توجهی جوانتر از خورشید ما هستند. خوشه باز M44، واقع در صورت فلکی سرطان، مساحتی به وسعت تقریباً 15 سال نوری را در بر می گیرد. تقریباً 1000 ستاره در منطقه آن وجود دارد. هنگامی که M44 در آسمان شب مشاهده می شود، به نظر می رسد که منطقه ای معادل حدود سه ماه کامل را پوشش می دهد که تقریباً 1.5 درجه را در بر می گیرند.

مطلب پیشنهادی:  چگونه (و کجا) فیلم های نامزد اسکار را به صورت آنلاین تماشا کنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا