تکنولوژی

ناسا آتیرا پریتا رانی را برای برنامه فضانوردی انتخاب می کند. زن هندی بعدی پس از کالپانا چاولا در فضا خواهد بود

یک زن هندی الاصل توسط ناسا برای برنامه آموزش فضانوردان به طور مشترک توسط ناسا، آژانس فضایی کانادا و شورای تحقیقات ملی کانادا انتخاب شد.

آتیرا پریتا رانی هندی الاصل برای برنامه آموزش فضانوردان ناسا برای سال 2022 انتخاب شده است. این جوان 24 ساله اهل تیرووانانتاپورام است. اگر او این دوره آموزشی را که حدود 3 تا 5 سال طول می کشد با موفقیت به پایان برساند، آتیرا بعد از کالپانا چاولا و سونیتا ویلیامز، زن هندی بعدی خواهد بود که در فضا پرواز می کند. این برنامه آموزشی به طور مشترک توسط ناسا، آژانس فضایی کانادا و شورای تحقیقات ملی کانادا مدیریت می شود. دوازده کارآموز از سراسر جهان برای این برنامه آموزشی فضانورد انتخاب شده اند. آتیرا مراحل مختلفی از جمله آزمایشات پزشکی توسط ناسا را ​​پشت سر گذاشت.

آتیرا پریتا رانی کیست؟

آتیرا اهل پیاد، کارناتاکا است. او دختر وی ونو و پریتا است. آتیرا از کودکی به فضا و فضانوردان علاقه مند بوده است. او در کلاس‌های آسترا، یک انجمن نجومی در پایتخت کرالا شرکت کرد و در آنجا با همسرش گوکول آشنا شد. آتیرا بعداً در سن بسیار جوانی وارد کالج آلگونکوین در اتاوا، کانادا شد و در رشته رباتیک تحصیل کرد. به گزارش onmanorama.com، او در آنجا بورسیه تحصیلی بود. او می خواست خلبان شود، بنابراین شروع به پس انداز برای آموزش پیوستن به نیروی هوایی کرد. او همچنین دوره رباتیک خود را با نمرات خوب به پایان رساند. او با گوکول ازدواج کرد و این دو یک استارتاپ در کانادا برای تحقیقات مرتبط با فضا راه اندازی کردند. آنها همچنین شرکت Exo Geo Aerospace را تأسیس کردند. او به پورتال گفت که می خواهد بعد از برنامه آموزش فضانوردان ناسا در زمینه بیو فضانوردی تحقیق کند. آتیرا اولین کرالیتی است که فضانورد شد.

مطلب پیشنهادی:  امروز یک سیارک تهدیدآمیز برای نزدیک شدن به زمین به سمت زمین می دود

در همین حال، سونیتا ویلیامز، فضانورد و افسر سابق نیروی دریایی آمریکایی الاصل هندی، به خاطر داشتن رکورد طولانی ترین پرواز فضایی توسط یک زن با 195 روز شهرت دارد. او هفت راهپیمایی فضایی را در 50 ساعت و 40 دقیقه انجام داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا