کامپیوتر

ودانتا سرمایه گذاری مشترک تراشه های فاکسکان را از Twin Star Technologies تصاحب می کند

گروه ودانتا به رهبری آنیل آگاروال 100 درصد از سهام نیمه هادی ها و نمایشگرها را از شرکت تابعه Twin Star Technologies خریداری خواهد کرد. Twin Star Technologies یک شرکت تابعه کاملاً تحت مالکیت Volcan Investments Limited است که بزرگترین شرکت هلدینگ Vedanta Limited است.

ساختار جدید ودانتا هند را به اولین شرکت در تجارت نیمه هادی و نمایشگر یکپارچه تبدیل می کند.

«هیئت مدیره در جلسه امروز، 7 جولای 2023، خرید 100 درصد از Vedanta Foxconn Semiconductors Private Limited (VFSPL) و Vedanta Displays Limited (VDL) را بررسی و تصویب کرد، که تماماً متعلق به شرکت های تابعه Twin Star Technologies Limited هستند. TSTL) از طریق انتقال سهام به صورت همتراز،” ودانتا در یک پرونده نظارتی گفت.

انتظار می رود این معامله در سه ماهه جاری بسته شود.

با این تغییر ساختار، Vedanta Limited افزودن مشاغل نیمه هادی و شیشه نمایشگر را به مجموعه متنوع خود اعلام کرد.

ودانتا متعهد است که هند را در زمینه الکترونیک متکی به خود کند. این آغاز ایجاد دره سیلیکون هند، یک اکوسیستم الکترونیکی پیشرفته در سطح جهانی است. آنیل آگاروال، رئیس ودانتا در بیانیه‌ای گفت: رویای من این است که هر جوان هندی به یک تلفن هوشمند، یک لپ‌تاپ و یک وسیله نقلیه الکتریکی دسترسی داشته باشد.

ودانتا گفت که تولید شیشه های نیمه هادی و نمایشگر یک فرصت رشد بزرگ برای هند است.

ارزش بازار نیمه هادی ها در سال 2022 به 24 میلیارد دلار (نزدیک به 198270 کرور) رسید و انتظار می رود تا سال 2026 به 80 میلیارد دلار (نزدیک به 660900 کرور) برسد.

مطلب پیشنهادی:  به‌روزرسانی جدید ویندوز، جستجوی هوش مصنوعی Bing را به نوار وظیفه اضافه می‌کند

ارزش بازار نمایشگرها 7 میلیارد دلار (نزدیک به 57800 کرور روپیه) است و انتظار می رود تا سال 2025 به 15 میلیارد دلار (نزدیک به 123900 کرور) افزایش یابد. در بیانیه i آمده است که در حال حاضر، هند 100 درصد این نیازها را وارد می کند. گفت.

ما بر این باوریم که نیمه هادی ها و نمایشگرها هسته اصلی هر اکوسیستم الکترونیکی هستند. آکارش هبار، مدیر بخش نیمه هادی و نمایشگر ودانتا، گفت: این امر همچنین باعث ایجاد صنایع و فرصت های جانبی متعدد در پایین دست و بالادست، ایجاد شغل و افزایش تولید ناخالص داخلی خواهد شد.

این شرکت گفت نیمه هادی ها و شیشه های نمایشگر ساخت هند وسایل الکترونیکی مقرون به صرفه – تلفن های هوشمند، لپ تاپ، تلویزیون و وسایل نقلیه الکتریکی – را برای همه هندی ها تسهیل می کند.

این شرکت پیش از این اعلام کرده بود که این کارخانه با سرمایه گذاری حدود روپیه راه اندازی خواهد شد. 1.5 میلیون کرور و شروع به کسب درآمد تا سال 2027.

من معتقدم هند می تواند به قطب نیمه هادی بعدی برای جهان تبدیل شود. دیوید رید، مدیرعامل کسب و کار نیمه هادی ودانتا، گفت: این همه عناصر موفقیت را دارد.

ودانتا از طریق شرکت تابعه خود Avanstrate در تجارت زیرلایه شیشه LCD حضور دارد.

زمان آن فرا رسیده است که هند تنها پنجمین کشور تولید کننده شیشه نمایشگر در جهان باشد. YJ Chen، مدیر عامل Display Business، گفت: تأثیر آن بر مصرف کنندگان از نظر قیمت مناسب دستگاه بسیار زیاد خواهد بود.


از Nothing Phone 2 گرفته تا Motorola Razr 40 Ultra، انتظار می رود چندین گوشی هوشمند جدید در ماه جولای معرفی شوند. در جدیدترین قسمت Orbital، پادکست دیجیتال تو، درباره هیجان‌انگیزترین گوشی‌های هوشمند عرضه‌شده در این ماه و موارد دیگر صحبت می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر کجا که پادکست‌های خود را دریافت کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا