موبایل

گوشی های تاشو سامسونگ مشکل داره و زشته

باز کردن Galaxy Z Fold 4.
اندی باکسال/روندهای دیجیتال

سامسونگ تنها چند هفته با گوشی های تاشو نسل پنجم خود به بازار عرضه می شود. البته، سیلیکون سریع‌تر، دوربین‌های بهتر و باتری‌های بزرگ‌تر برخی از ارتقاهای تکراری هستند که همه ما انتظارش را داریم. اما بیش از هر چیز، امیدوارم سامسونگ گلکسی زد فولد 5 و گلکسی زد فلیپ 5 آینده را کمی بادوام‌تر کرده باشد.

این یک درخواست واضح است، اما نگاهی گذرا به تجربیات خریدار در دنیای واقعی با گوشی‌های تاشو سامسونگ، فوریت بیشتری را به شما می‌دهد. در اوایل این ماه، یکی از خوانندگان دیجیتال تو درباره Galaxy Z Flip 4 برای ما نوشت که فقط دو ماه قبل از جدا شدن محافظ صفحه از پیش نصب شده، تاول زدن در امتداد چین لولا و بیرون آمدن لولا به صورت پراکنده استفاده شده بود. صدای بلند صدای ترق.»

تصاویر و پست هایی که مشکلات گوشی های تاشو سامسونگ را شرح می دهند
Reddit

یکی از دوستانم نیز مرا در مورد مشکل مشابه نگران کرد. در حین سفر، گلکسی زد فولد 4 او هر بار که می‌خواست دستگاه را باز یا بسته کند، شروع به تولید صداهایی کرد که مطمئن نبود قطعات لولا معیوب هستند یا صفحه نمایش تاشو در آستانه فروپاشی است.

در عرض یک ماه لولا خاموش شد زیرا تلفن از باز کردن کاملاً صاف خودداری کرد. هیچ نشانه ای از افتادن یا آسیب فیزیکی خارجی به گوشی دیده نمی شد که فقط کل وضعیت را گیج کننده تر می کرد. خوشبختانه، پوشش بیمه باعث صرفه جویی زیادی در پول او شد، اما خریداران زیادی این تجمل را ندارند.

تعمیرات تاشو در سال 2023 هنوز یک کار طاقت فرسا است

Galaxy Z Flip 4 در کنار جعبه Galaxy Z Fold 4 باز می شود.
اندی باکسال/روندهای دیجیتال

اینها حوادث مجزا نیستند. من با مراکز خدمات مجاز سامسونگ در چهار شهر بزرگ متروی هند – بنگلور، دهلی، بمبئی و کلکته – تماس گرفتم تا در مورد مشکلات تلفن تاشو جویا شوم.

مقامات مجاز به افشای مشکلات سخت افزاری ذاتی تلفن های تاشو سامسونگ نبودند. با این حال، پس از قرار دادن گلکسی Z Fold 4 شکسته در مراحل تعمیر و بحث در مورد این مشکل با کارشناسان در مراکز خدمات، بینشی در مورد مشکلات شکنندگی تاشو دریافت کردیم.

مطلب پیشنهادی:  مونتاژ کننده آیفون فاکسکان قصد دارد تا دو سال دیگر نیروی کار خود را در کارخانه تامیل نادو چهار برابر کند.
نقل قول
نظر یک متخصص در مرکز خدمات مجاز گرایش های دیجیتال

توافق عمومی این است که مهندسی پیچیده تاشو نیز بسیار شکننده است. یکی از کارکنان مرکز خدمات به من گفت که گلکسی زد فولد 3 با مکانیزم لولا مشکل داشت، اما سامسونگ یک سال بعد با گلکسی زد فولد 4 این ایرادات را برطرف کرد. مستعد .

حتی اگر دستگاه هیچ نشانه‌ای از آسیب ظاهری نداشته باشد، یک ضربه تصادفی روی برآمدگی لولا یا یک ریزش کم عمق برای تراز کردن قطعات لولا کافی است. من مواردی را دیده ام که قرار دادن تصادفی بار در بالای تلفن باز شده باعث از کار افتادن لولا شده است.”

شکایات آنلاین گوشی تاشو سامسونگ.
Reddit

یکی دیگر از کارمندان یکی از فروشگاه های مجاز سامسونگ در کلکته به صراحت به من گفت که اگر دو صفحه نمایش تبلت تاشو سامسونگ خوب است و فقط با لولا مشکل دارید، به استفاده از آن ادامه دهید. حدود 52000 روپیه (تقریباً 633 دلار) هزینه دارد. بنابراین، تا زمانی که تحت گارانتی نباشید، تعمیر را توصیه نمی‌کنم، مگر اینکه از آسیب بیشتر بترسید.»

مشکل تعمیرات گران قیمت تاشو این است که برخلاف گوشی های شیشه ای معمولی، اگر گلکسی فولد یا فلیپ شما خراب شود، کل صفحه تاشو و لولای پایین باید تعویض شوند.

در مورد تلفن های تاشو سامسونگ از یک متخصص در مرکز خدمات مجاز نظر دهید.
نظر از کارشناس خدمات سامسونگ در بنگالورو گرایش های دیجیتال

حداقل پنج تعمیرگاه سامسونگ به من تأیید کرده اند که شما نمی توانید خودتان تعمیر صفحه نمایش یا لولا را انجام دهید، زیرا تعویض به یک مجموعه جدید یکپارچه نمایشگر و لولا نیاز دارد.

نمایشگرهای شکسته، مشکلات لولا و موارد دیگر

مشکلات سخت افزاری در گوشی های Samsung Galaxy Flip.
Reddit / انجمن انجمن سامسونگ

نگاهی گذرا به انجمن Reddit و خود سامسونگ، سابقه طولانی مشکلات صفحه نمایش و لولا در گوشی های سامسونگ را نشان می دهد. من تحقیقاتم را بر روی شکایاتی متمرکز کردم که در 12 ماه گذشته ظاهر شدند، و فقط چند دقیقه جستجوی کلی کلیدواژه طول کشید تا حداقل 30 شکایت مربوط به گوشی‌های تاشو سامسونگ را پیدا کنم.

اما نه تنها تبلت های هیبریدی سری گلکسی زد فولد خریداران نگران کننده هستند. چندین مشتری Galaxy Z Flip وجود دارند که در انجمن رسمی سامسونگ و Reddit از مشکلات صفحه نمایش و لولا شکایت کرده اند.

مطلب پیشنهادی:  بهترین محافظ صفحه نمایش اپل آیفون 14 پرو مکس

در برخی موارد، این یک نقطه سیاه تصادفی است که روی صفحه ظاهر می‌شود و خطوطی از تاشو ظاهر می‌شوند، در حالی که برخی دیگر گزارش می‌دهند که لولا به دلیل ناهماهنگی، سوسو زدن نمایشگر در نیمی از پانل تاشو، و رنگ بنفش روی نمایشگر ظاهر می‌شود. روی درب، برای نام بردن چند.

در مورد تلفن های تاشو سامسونگ از یک متخصص در مرکز خدمات مجاز نظر دهید.
نظر کارشناس تعمیر در مرکز خدمات مجاز سامسونگ در دهلی گرایش های دیجیتال

به نظر می رسد ترک خوردن شیشه در امتداد درز وسط یکی از رایج ترین مشکلات است و به دنبال آن پیکسل های مرده یا خط رنگی پیکسل ها از یک لبه به لبه دیگر می روند. در پست‌های متعدد کاربر نیز اشاره شد که نیمی از صفحه نمایش بلافاصله پس از ظاهر شدن پیکسل‌ها یا خطوط مرده روی صفحه نمایش تاشو، پاسخ نمی‌دهد.

در حالی که مشکلات صفحه نمایش و لولا شایع ترین مشکلات گزارش شده است، شکایات متعددی در مورد مشکلات صوتی و بی سیم نیز وجود دارد. یکی از کارشناسان مرکز خدمات سامسونگ به من گفت که کابل‌های نواری که لولا و مجموعه صفحه نمایش را به هم وصل می‌کنند نیز می‌تواند باعث مشکلات متعدد دیگری از جمله مشکلات اتصال Wi-Fi شود.

صفحه نمایش شکسته گوشی های سری گلکسی زد فلیپ سامسونگ.
Reddit / انجمن انجمن سامسونگ

کاربران خشمگین دوباره گزارش می دهند که تلفن آنها هرگز روی سطح سختی نیفتاده یا برس خورده است، اما ادعای گارانتی آنها برای تعویض به دلیل آسیب خارجی رد شده است. با بازگشت به چند سال گذشته به نسل‌های گلکسی زد فولد 3 یا فلیپ 3 – و فراتر از آن – می‌توان شکایات بیشتری نسبت به دوام پیدا کرد.

دیجیتال تو برای اظهار نظر در مورد این داستان با سامسونگ تماس گرفت و سخنگوی شرکت موارد زیر را گفت:

سامسونگ متعهد به ارائه بهترین تجربه موبایلی ممکن برای مشتریان است و مجموعه‌ای از آزمایش‌های دقیق و معتبر صنعتی را انجام داده است که به طور خاص برای شبیه‌سازی شرایط دنیای واقعی طراحی شده‌اند. ما مشتریانی را که در مورد دستگاه سامسونگ خود سوالی دارند تشویق می کنیم که با نمایندگان خدمات مشتری Samsung Care محلی خود تماس بگیرند.

مطلب پیشنهادی:  تحلیلگران می گویند که قفل کارخانه آیفون خطر وابستگی تولید به چین بدون کووید را نشان می دهد.

لوکس پرخطر را در آغوش بگیرید یا کشتی را رها کنید؟

Samsung Galaxy Z Fold 4 و Galaxy Z Flip 4.
اندرو مارتونیک/روندهای دیجیتال

از زمانی که اولین گلکسی فولد عرضه شد، از گوشی‌های تاشو سامسونگ به‌طور گسترده استفاده کرده و آن‌ها را بررسی می‌کنم، با مشکلات دوام زیادی. اما تا زمان گلکسی زد فولد 4 دیگر ترسی از استفاده از یک گوشی تاشو بدون قاب محافظ نداشتم.

اما این بدان معنا نیست که این گوشی ها عاری از مشکلات سخت افزاری هستند. به همین ترتیب، درخواست برای شکایت دسته جمعی علیه سامسونگ – همانطور که بسیاری از پست های خشمگین Reddit انجام می دهند – نه عقلانی است و نه دیوانه کننده. مشکلات صفحه نمایش و لولا در گوشی تاشو سامسونگ به این دلیل نیست که این شرکت در حال ارائه سخت افزار نامرغوب یا بررسی های بی کیفیت بود.

در مورد تلفن های تاشو سامسونگ از یک متخصص در مرکز خدمات مجاز نظر دهید.
نظر کارشناس تعمیر در مرکز خدمات مجاز سامسونگ در کلکته گرایش های دیجیتال

در واقعیت، این مسائل بیشتر به ماهیت شکننده مهندسی تلفن های تاشو مربوط می شود. در اینجا بخش‌های کوچک پیچیده بسیار زیادی وجود دارد که نمی‌تواند تجربه «عجب» تا کردن گوشی را ارائه دهد. حتی یک عنصر خراب می تواند کل واحد را خراب کند و جایگزینی آن برای کیف پول شما مهربان نیست.

و همانطور که اخیراً دیدیم، این یک مشکل خاص سامسونگ نیست، بلکه بیشتر بر کل فاکتور تاشو تأثیر می گذارد. Google Pixel Fold از همه جنبه ها یک دستگاه عالی است، اما گزارش های خود را از شکستگی صفحه نمایش و مشکلات لولا نیز دریافت کرده است.

شخصی که یک Galaxy Z Fold 4 نیمه باز را در دست دارد.
اندی باکسال/روندهای دیجیتال

آیا این بدان معناست که شما باید از خرید گوشی های تاشو خودداری کنید؟ خیر برعکس، اگر توانایی مالی دارید، قطعا باید تطبیق پذیری فوق العاده آنها را تجربه کنید. به نظر می‌رسد که سامسونگ در ساخت تلفن‌های تاشو بسیار خوب است و در میان بسیاری از دستگاه‌هایی که من تاکنون آزمایش کرده‌ام، گوشی‌های تاشو گلکسی پیشرفته‌ترین و رضایت‌بخش‌ترین تجربه را ارائه می‌دهند.

اما قبل از اینکه بیش از هزار دلار روی یک تلفن تاشو بخرید، مطمئن شوید که چند دلار اضافی روی یک قاب محکم سرمایه گذاری کرده اید و با تلفن خود مانند یک میراث ارزشمند رفتار کنید. سپس شما باید مطلق را بگیرید بهترین از آن مراقبت کنید – مگر اینکه بدتان نمی‌آید که برای تعمیر تلفن‌های تاشو هزینه کنید یا به دنبال ارتقای مکرر تلفن‌های خود باشید. در هر صورت وضعیت عالی نیست.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا