کامپیوتر

Inside ‘Alone in the Dark’: THQ’s Reimagining of the 90s Lovecraftian Survival Horror Game

قبل از رزیدنت اویل، Alone in the Dark، یک بازی ترسناک لاوکرافتی توسط فردریک رینال بود که بر پس‌زمینه‌های ثابت و از پیش رندر شده‌ای تکیه می‌کرد که شخصیت‌های سه بعدی روی آن حرکت می‌کردند. طراحی بازی، شینجی میکامی، خالق بازی را تحت تاثیر قرار داد تا آن را با مدل اولیه RE تطبیق دهد، قبل از آن به عنوان یک تیرانداز اول شخص برنامه ریزی شده بود. تنها در تاریکی با ورود به صحنه در سال 1992، مجموعه ای از عناوین متقاعد کننده را تولید کرد تا اینکه در دهه بعد در ابهام محو شد. یعنی تا زمانی که توسعه‌دهنده سوئدی Pieces Interactive تصمیم گرفت این فرنچایز را از گور وسواس‌آمیزش با یک تخیل دوباره مدرن بیرون بکشد – چیزی که از قضا اکنون از بازسازی‌های اخیر Resident Evil الهام گرفته است. یک دایره کامل تشکیل می دهد.

تنها در تاریکی که در 25 اکتبر برای PC، PS5 و Xbox Series S/X به عنوان یک نامه عاشقانه توصیف می‌شود، شخصیت‌های اصلی کارآگاه ادوارد کارنبی و امیلی هارتوود را در پاسخ به نامه‌ای نگران‌کننده به املاک غم‌انگیز Derceto بازمی‌گرداند. از عموی دومی جرمی هارتوود. برخلاف نسخه اصلی، که در آن جرمی توسط مرد تاریکی شکار شد و خود را کشت، این تصور دوباره قوس او را بیشتر می‌کند، بنابراین او به دنبال درمان در بیمارستان کانتری می‌رود و ترسی دائمی ایجاد می‌کند که آیا تاریخ محکوم به تکرار است یا خیر.

چنین تغییرات جزئی و بازخوانی‌هایی در طول بازی پراکنده می‌شوند و میکائیل هدبرگ، نویسنده و کارگردان، این توسعه را به “پرورش بذری که 30 سال پیش کاشته شده است” تشبیه کرده است. هدبرگ برای افراد ناآشنا همچنین Amnesia: The Dark Descent و بازی ترسناک Soma را در اعماق دریا نوشت و نوید یک تجربه جوی را می دهد که «بیش از ترس های پرش» است. او معتقد است که ترس به سادگی تنش را از بین می برد و انتظار از آنچه اتفاق خواهد افتاد همان چیزی است که بازیکنان را سرپا نگه می دارد.

نقد و بررسی Resident Evil 4 Remake

راینال خالق در مراسم پیش‌نمایش گفت: «به یاد دارم با اولین فیلم Alone in the Dark که در سال 1992 ساختم، ما در واقع کاری را انجام می‌دادیم که قبلاً هیچ‌کس انجام نداده بود. این اولین باری بود که می‌توانستیم یک عمارت بزرگ را کاوش کنیم، با هیولاها بجنگیم و پازل‌های دشوار را حل کنیم، همه این‌ها به صورت سه‌بعدی بلادرنگ.» او سپس Pieces Interactive را به دلیل انجام کار عالی در حفظ حس اصلی بازی تحسین کرد و افزود که محدودیت‌های بسته Derceto Manor همیشه به عنوان یک شخصیت مهم و اضافی عمل می‌کند که واقعاً داستان را تنگ‌تر می‌کند. با این حال، در هسته خود، تنها در تاریکی شما را وادار می کند که در نقش خواهرزاده امیلی هارتوود یا کارآگاه تاریک ادوارد کارنبی – که او در پاسخ به ترسیده شدن از نامه عمویش استخدام می کند – بازی کنید و گذرگاه های طولانی، تونل ها و شهر مجاور را کاوش کنید. پر از هیولاهای فضایی

مطلب پیشنهادی:  مانیتور استودیو دیسپلی 5K اپل تخفیف زیادی دارد

کارگردان هدبرگ گفت: «ما از همان ابتدا می‌دانستیم که داستان شخصیت محور داریم، بنابراین باید بازیگران واقعاً خوبی پیدا می‌کردیم تا آن شخصیت‌ها را زنده کنیم. دیوید هاربر از Stranger Things-fame بازیگران را به عنوان قهرمان کارآگاه ما هدایت می‌کند، که خودش هرگز از نشان دادن علاقه‌اش به دنیای بازی‌های ویدیویی – به‌ویژه World of Warcraft و ژانر ترسناک خجالت نمی‌کشد. هاربر توضیح داد: «او یک کارآگاه خشن است و به دنبال چیزی می‌گردد و می‌دانید، او سخت جوشان است، اما در او کمی شوخ طبعی و چیزهایی از این دست وجود دارد. “کمی از طناب.” بازی شما در نقش کارآگاه کارنبی با بازی امیلی که ارتباط شخصی و خانوادگی تری با معما دارد تفاوت زیادی دارد. به عنوان اسلحه اجیر شده، قدم به قدم یاد خواهید گرفت که چگونه رمز و راز Derceto با شما مرتبط است و چرا مدام خاطرات عجیبی از این مکان می بینید.

تاریخ انتشار Alan Wake II برای 17 اکتبر تعیین شده است، تریلر گیم پلی اعتیادآور را دریافت می کند

Jodie Comer Alone in the Dark Movie Jodie Comer Alone in the Dark Movie

جودی کامر (کشتن ایو) در نقش امیلی هارتوود در فیلم Alone in the Dark بازی می کند.
عکس: THQ Nordic/Pieces Interactive

در همین حال، جودی کامر نقش امیلی را بازی می‌کند – که بیشتر با بازی‌های Killing Eve و Free Guy شناخته می‌شود – که او نیز از مصیبت عجیبی به نام نفرین هارت‌وود رنج می‌برد. توضیح بیشتری برای این نفرین ارائه نشده است، اما با قضاوت بر اساس بازی اصلی، می‌توان فرض کرد که مربوط به برخی از مراسم تاریک یک دزد دریایی غیبی است که روحش به دنبال میزبانی مناسب سرگردان است.

کومر ویژگی های شخصیت خود را توضیح می دهد: “بله، یک عنصر ترسناک وجود دارد، اما پس از آن او هنوز باید به سفر برود و چیزهای مختلف را کشف کند.” “هنوز باید برای یک لحظه خنده دار، یا یک لحظه طعنه آمیز، یا یک لحظه کشف، فضایی برای نفس کشیدن وجود داشته باشد.” هر دو کامر و هاربر صداگذاری کامل و ضبط حرکت را برای نقش های خود ارائه کردند، که “اجرای گیرا” آنها در نقش هایشان نقش اساسی داشت. چشم انداز ترسناک روانشناختی تنها در تاریکی – دیدگاهی که به جای وحشت فیزیکی بر جنبه های پایه روایت تکیه دارد.

بعداً در رویداد پیش‌نمایش، هدبرگ توضیح داد که Alone in the Dark بسته به اینکه چه کسی را بازی می‌کنید، برداشت متفاوتی از همان داستان ارائه می‌دهد. بیشتر این موارد از طریق تعاملات مختلف با NPCها و تغییرات جزئی در نحوه هدایت شخصیت شما در موقعیت‌ها در صحنه‌های برش منعکس می‌شوند. به عنوان مثال، این بازی یک خدمتکار پست دارد که نسبت به کارآگاه کارنبی که با چاقوی آشپزخانه به سمت صورتش نشانه رفته بود، نسبت به شنود امیلی واکنش «خوب‌تری» نشان می‌دهد. موقعیت ها و دیالوگ های یکسان، اما نتایج متفاوتی که شما را تشویق می کند تا بازی را بیش از یک بار انجام دهید.

مطلب پیشنهادی:  لپ‌تاپ‌های مقاوم ایسوس BR1100 با پردازنده Celeron N4500 اینتل، عمر باتری تا 10 ساعت در هند عرضه شد

Andreas Schmiedecker، یکی از تولیدکنندگان THQ Nordic، به دیجیتال تو گفت: «بازیکن بسته به قهرمانی که انتخاب می‌کنید، می‌تواند سطوح و بخش‌های انحصاری عمارت را ببیند. بسته به مواردی که در اولین بازی خود پیدا کرده اید، کمی بر بازی شما تأثیر می گذارد.» از آنجایی که امیلی و کارنبی هر دو تحقیقات جداگانه خود را انجام می دهند، آنها همچنین اغلب در طول کات سین ها ملاقات می کنند و بینشی در مورد آنچه که انجام داده اند ارائه می دهند.

Metal Gear Solid 3 Remake رسما برای PC، PS5 و Xbox Series S/X معرفی شد.

تنهایی در اکتشاف تاریکی تنها در اکتشاف تاریک

بسته به شخصیتی که انتخاب می کنید، سطوح انحصاری را مشاهده خواهید کرد
عکس: THQ Nordic/Pieces Interactive

گیم پلی تا حد زیادی حول محور اکتشاف روی شانه می چرخد ​​- شبیه به Resident Evil 4 – که در آن شما موجودات عجیب زامبی مانند و سوسک های غول پیکر شبیه به Fallout 4 را می کشید. توسعه دهنده مبارزه را “شدید” توصیف می کند که در آن باید نگه دارید و هر گلوله را به حساب بیاورید، اگرچه هیچ کلمه ای در مورد مدیریت کلی منابع مانند اقلام درمانی یا یک سیستم موجودی مناسب که باید از قبل برنامه ریزی شود وجود ندارد. البته، من آن را با چمدان در Resident Evil 4 مقایسه می‌کنم، جایی که شما باید کاملاً در یک ردیف قرار بگیرید و وسایلی را که باید حمل کنید تا زمانی که به نقطه ذخیره بعدی برسید اولویت‌بندی کنید. “مدیریت دقیق منابع جزء اصلی ژانر بقا-ترسناک-ماجراجویی است و این بازی نیز تفاوتی ندارد. اشمیدکر گفت به خصوص در سختی های بالاتر.

Alone in the Dark همچنین با یک طرح پشتیبان در صورت تمام شدن گلوله ارائه می شود – حملات غوغایی که می توان با استفاده از لوله ها و تخته های زنگ زده انجام داد یا می توانید کوکتل های مولوتف را از دور پرتاب کنید. مورد دوم در طول پیش‌نمایش یک رویداد دلخراش بود که در آن می‌توانستید امیلی را ببینید که به سادگی یک بطری مشروب الکلی تصادفی را انتخاب می‌کند و آن را به سمت یک موجود انسان‌نما پرتاب می‌کند و باعث می‌شود که در شعله‌های آتش منفجر شود. هیچ منو یا انیمیشنی برای نشان دادن نحوه روشن کردن فیوز برای روشن کردن آن وجود نداشت، که نه تنها غوطه وری را می شکند، بلکه باعث کاهش تنش می شود، زیرا گروه ها به سمت شما هجوم می آورند.

مطلب پیشنهادی:  آنیل آگاروال، رئیس، تایید کرد که ودانتا مکان تراشه 20 میلیارد دلاری و کارخانه نمایش را تا اواسط ژوئن نهایی می کند.

تریلر گیم پلی بازی Marvel’s Spider-Man 2 که در پاییز امسال منتشر می شود را تماشا کنید

تنها در نبرد تاریک تنها در نبرد تاریک

مبارزات عمدتاً حول تیراندازی و حملات غوغا می چرخید
عکس: THQ Nordic/Pieces Interactive

صرف نظر از اینکه چه کسی را انتخاب می کنید، هدف این است که بفهمید برای جرمی هارتوود چه اتفاقی افتاده است و برای دنبال کردن آن، باید از مکان های غیرمنتظره بازدید کنید. رسیدن به این مناطق باعث می‌شود که برای فعال‌سازی به هوش و مهارت‌های حل پازل خود متکی باشید که شامل رمزها، الگوهای عجیب و غریب و کلیدهای نور می‌شود. پیش‌نمایش همچنین اشاره کرد که بازیکنان می‌توانند مقدار کمکی را که با پازل دریافت می‌کنند انتخاب کنند، که برای کسانی که نمی‌خواهند یا نمی‌توانند کمی تفکر غیرخطی انجام دهند و مسیر خود را در اطراف Derceto Manor به خاطر بسپارند، عالی است. ایده این است که پازل‌ها بن‌بستی نیستند که بازیکنان را از تجربه داستان بزرگ‌تر Alone in the Dark منصرف کند.

به عنوان طعمی از بازی کامل، THQ Nordic یک دموی پیش درآمد را نیز در نظر گرفته است که چند هفته قبل از رویدادهای Alone in the Dark به عنوان ادامه روایت رخ می دهد. در آن، شما به جای گریس ساندرز، دختر جوانی که وظیفه دارد نامه‌ای را تحویل دهد – احتمالاً نامه‌ای شوم از جرمی هارتوود – وارد می‌شوید و در این روند عمارت را کشف می‌کنید. این پیش درآمد با نام «Grace in the Dark» اکنون برای رایانه‌های شخصی، PS5 و Xbox Series S/X برای دانلود در دسترس است و شامل هیچ بخش رزمی نمی‌شود. این به عنوان یک “تجربه جوی” توصیف می شود که عمدتاً مبتنی بر اکتشاف است و دارای پازل های بسیار ابتدایی است.

Alone in the Dark قرار است در 25 اکتبر بر روی پلتفرم‌های فوق‌الذکر منتشر شود، با یک جایزه پیش‌سفارش به بسته Costume 1992 – پوسته‌های حیرت‌انگیز و پیکسل‌شده مدل‌های سه‌بعدی بازی اصلی که می‌توانند در پس‌زمینه‌های HD مدرن استفاده شوند. توسعه دهندگان می گویند هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد و تابستان شلوغی را برای تیم رقم می زند. حدس می‌زنم که بسیاری از آن‌ها به بهینه‌سازی مربوط می‌شود، که امیدوارم در زمان راه‌اندازی برای نسخه PC که معمولاً در عناوین اخیر پایان کوتاهی دارد، برابر باشد. نسخه Digital Deluxe Edition نیز وجود دارد که با کتاب هنری دیجیتال، حالت تفسیر کارگردان و بسته فیلتر ترسناک یکپارچهسازی با سیستمعامل ارائه می شود که به شما امکان می دهد بازی را در رنگ های قهوه ای، سیاه و سفید و رنگ های دیگر تجربه کنید.

Alone in the Dark در 25 اکتبر برای PC، PS5 و Xbox Series S/X منتشر می شود. نسخه دموی پیش درآمدی به نام Grace in the Dark هم اکنون برای دانلود در پلتفرم های ذکر شده در دسترس است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا